rc souprava oprava

Začínáš s RC auty, nevíš si rady ? Tady je sekce pro tebe.

Moderátoři: rotruck, Loupák83, Honza D, Jirkacbx

Odpovědět
ferryzl
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 6
Registrován: ned zář 19, 2021 6:50 pm

rc souprava oprava

Příspěvek od ferryzl »

Dobrý den,jsem zde nováček a chtěl bych poprosit o pomoc. Zakoupil jsem vnukům levnou rc lodku z číny. Pri prvním použití spadl ovladač na 1 vteřinu do vody.Poté fungoval normálně dál a až po nějaké době přestal fungovat.Rozebral jsem, nechal vysušit,ale při vložení baterií ukazují napětí kolem 1,8v místo3v. Někde je pravděpodobně zkrat.
Dokázal by si s tím prosím někdo poradit? Je to 2,4ghz a vypadá to celkem jednoduše,ale jsem absolutní laik na tyto věci.
DĚKUJI.
IMG_20210901_182230.jpg
IMG_20210919_191648.jpg
IMG_20210919_191709.jpg
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11517
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: rc souprava oprava

Příspěvek od Jirkacbx »

Jelikož bys měl bejt ze Zlína,zkus tohohle kluka z Brna.
Na FB jako https://www.facebook.com/rcmodelarskael ... avaaservis
Případně mejl knotekpp@seznam.cz nebo foun 776215231 .
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
ferryzl
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 6
Registrován: ned zář 19, 2021 6:50 pm

Re: rc souprava oprava

Příspěvek od ferryzl »

Dobrý den,asi je to hloupost,ale poprosil bych o radu zkušené, zda by bylo možno pořídit k lodce jiný ovladač a popř. je li to možné s novým ovladačem nějak spárovat. Mám k dispozici ovladače od jiné lodě nebo rc aut.Děkuji je to 2.4ghz
Uživatelský avatar
Bořík
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 529
Registrován: úte pro 02, 2014 4:10 pm
Bydliště: Brno - Maloměřice

Re: rc souprava oprava

Příspěvek od Bořík »

Je dost pravděpodobné, že by oprava mohla být dražší, jak pořízení nové soupravy. Záleží především na konstrukci toho zařízení v loďce: pokud je to opravdu levná hračka z Číny, pak bude celá elektronika integrovaná do jednoho zařízení - tedy regulátor, přijímač, výstup na servo ... vše v jednom. Potom taková náhrada je dost komplikovaná, protože spárovat novou vysílačku s neznámým zařízením je dost problematické a často i nemožné.
Pokud by byla elektronika rozdělená na klasické komponenty - přijímač, servo, regulátor ( nebo 2 regulátory ), stačilo by vyměnit přijímač s novou vysílačkou. V každém případě pak bude cena nového zařízení dost podobná ceně celé nové lodičky.
ferryzl
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 6
Registrován: ned zář 19, 2021 6:50 pm

Re: rc souprava oprava

Příspěvek od ferryzl »

Zdravím ,děkuji za osvětlení,zkusím ještě poslední dotaz,at neumřu uplně blbý. Nevím jestli mě pamět neklame,ale na ali se svého času prodávaly různé ovladače s nejakým čipem podobným jako je v příjmači. Proto poprosím o poslední info,než objednám novou lodku. Vnuk má skoro 5 let,tak mu to zatím do bazenu stačí.Nebylo by prosím toto řešení? Děkuji moc za osvětu
Přílohy
IMG_20230126_190135 (1).jpg
Uživatelský avatar
Bořík
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 529
Registrován: úte pro 02, 2014 4:10 pm
Bydliště: Brno - Maloměřice

Re: rc souprava oprava

Příspěvek od Bořík »

Ono ani tak nejde o čip, ale o způsob kódování signálu. Když se podíváš na multiprotokolový modul do vysílačky, tak se dočteš o 4 základních čipech, které používají různí výrobci. jenže v rámci těchto 4 základních čipů existuje cca 70 různých vysílacích protokolů, které mezi sebou nejsou kompatibilní - prostě každý si používá jiný program, který mu jeho technici vytvoří. A tady je ten hlavní problém: trefit se do toho "správného" přenosového signálu. A to většina těch větších výrobců používá v rámci jedné značky i několik typů přenosů signálu - podle toho, jak šel čas a jak se vývoj dostával na lepší hranice.
Trefit se do něčeho je velký risk a je rozhodně spolehlivější pořídit značkovou vysílačku a s tím odpovídající přijímač. Bude to za víc, ale bude to fungovat.
ferryzl
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 6
Registrován: ned zář 19, 2021 6:50 pm

Re: rc souprava oprava

Příspěvek od ferryzl »

Moc děkuji všem za snahu a odbornou osvětu ohledně mého příspěvku.
Odpovědět

Zpět na „SEKCE PRO NOVÁČKY !!!“