Začátečnické problémy a postupný upgrade TT-01E !

Začínáš s RC auty, nevíš si rady ? Tady je sekce pro tebe.

Moderátoři: rotruck, Loupák83, Honza D, Jirkacbx

los-puntos
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 25
Registrován: pon bře 04, 2013 5:01 pm
Bydliště: Vrchlabí

Začátečnické problémy a postupný upgrade TT-01E !

Příspěvek od los-puntos »

Ahoj tak asi jako každý jsem si pořídil nějaký ten model. Nebudu tady teď rozebírat jestli je to výborný model nebo shitka, ale už ho mám a chci si ho nechat. Jedná se o TT-01E. Zatím maximální spokojenost, ale už to bude chtít časem trochu poladit na co se určitě chystám. JENOMŽE ! První problém je v tom, než začnu více ladit, že mi minulý rok po nechtěnném projetí kaluže odešel regulátor a musel jsem koupit nový. Už mám pár věcí vyměněných a podle prodejce mi to mělo všechno pasovat k sobě. Problém je ten, že už jen když to zapojím tak se mi auto zblázní a samo pálí o sto šet někam do háje a reaguje napřd na plynovou páčku řízení. Někdy je zezačátku v klidu ale pak asi až začne docházet baterka samo zastavím a z ničeho nic dostane rapla a na maximální výkon začne couvat. V tomhle nejsem vůbec zběhlý a něž začnu ladit další upgrade tak bych potřeboval poradit co s tím. Jestli mám vůbec dobré komponenty a např. jestli se to nějak ladí, abych mohl vůbec jezdit z místa A do místa B. Hledal jsem i nějaký kamenný shop, kde bych mohl přijet a zkonzultovat to s prodejcem a pak i následně koupit lepší komponenty, jelikož auto moc nešetřím, ale zatím jsem nikde nic nenašel. Chce to trochu poladit, ale nejdřív mi to musí fungovat :| :lol: Díky za rady.

Pro představu dávám fotky, protože kdybyste se mě ptali co mám za díly tak bych stejně nevěděl co napsat :)

Díky za ochutu. Snad to doladím a pak i poladím..

Obrázek

Detail :

Obrázek
Naposledy upravil(a) los-puntos dne sob bře 09, 2013 7:51 pm, celkem upraveno 1 x.
TT-01 E před upgradem..
Pajik_CZ
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 3828
Registrován: pát srp 07, 2009 5:30 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Začátečnické problémy a postupný upgrade

Příspěvek od Pajik_CZ »

vítej :) TTčko je takový, no je to TTčko.

ani nenasazuj zpátky kryt nad motor, nech ho volný, možná naopak přidej pasivní chladič. Autu to prospěje.
k regulátoru se musí vyjádřit někdo přes elektro fundovanější. Jestli jsem správně pochopil tvůj popis, tak servo reaguje na plynovou páčku?
Oficiálně jsem s modelařinou skončil, proto jsem si koupil stavebnici MB Actros :D

Čeština je sice freeware, ale není opensource !!!
Svoje názory nemění jen blbec a mrtvola....
los-puntos
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 25
Registrován: pon bře 04, 2013 5:01 pm
Bydliště: Vrchlabí

Re: Začátečnické problémy a postupný upgrade

Příspěvek od los-puntos »

JJ reaguje, ale někdy taky nereaguje a jezdí normálně a pak začne couvat no. Je to právě že celý nějaký divný. V první řadě bych to chtěl rozchodit a pak se budu ptát dál. Na podobný věci jako píšeš. Co a jak. Takže to bude dlouhé téma na povídání a rady, ale doufám, že na konci budu už jezdit a auto bude už trochu poladěný. OK kryt už nasazovat nebudu a do poznámek dávám chladič. Až to budu mít tak nějak sesumírovaný a rozchozený tak pak bych potřeboval poradit jaký chladič a třeba bude i lepší motor. To je pak věc další 8) Díky
TT-01 E před upgradem..
Uživatelský avatar
brano
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 275
Registrován: pon led 23, 2012 7:34 pm
Bydliště: Levice, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Začátečnické problémy a postupný upgrade

Příspěvek od brano »

nenapísal si, odkial si. podla skúseností tu na fóre a podla google maps je tu dosť zastúpených ludí z celej ČR a je dosť možné, že o pár ulíc ďalej je niekto, kto toto fórum navštevuje a dokáže ti pomôcť a poradiť "z očí do očí"...
podvozok - TT-01D
kasne - Toyota Supra, Mazda RX7
MAN TGX 18.540 4x2 Red Edition + Carson StoneMaster trailer
Russian T-90 MBT (HengLong)
los-puntos
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 25
Registrován: pon bře 04, 2013 5:01 pm
Bydliště: Vrchlabí

Re: Začátečnické problémy a postupný upgrade

Příspěvek od los-puntos »

brano píše:nenapísal si, odkial si. podla skúseností tu na fóre a podla google maps je tu dosť zastúpených ludí z celej ČR a je dosť možné, že o pár ulíc ďalej je niekto, kto toto fórum navštevuje a dokáže ti pomôcť a poradiť "z očí do očí"...
No vidíš to by bylo taky super. Jsem kousek od Vrchlabí, ale často jsem i v Jičíně nebo Trutnově nebo v Hradci nebo i v Boleslavi. Kdyby to bylo někde kolem tak jsem schopnej přijet padž už mě to štve. Auto bych rád dál poladil, ale když nejezdí.. :roll:
TT-01 E před upgradem..
Uživatelský avatar
kolajz
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 2353
Registrován: stř led 26, 2011 9:48 pm
Bydliště: šumperk

Re: Začátečnické problémy a postupný upgrade

Příspěvek od kolajz »

Dobré by bylo napsat co máš za RC soupravu
Měl jsem toho už moc , momentálně jen
TA05 EAGLE+full tuning.
Hpi baja 5B ss
http://kolajz.rajce.idnes.cz
los-puntos
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 25
Registrován: pon bře 04, 2013 5:01 pm
Bydliště: Vrchlabí

Re: Začátečnické problémy a postupný upgrade

Příspěvek od los-puntos »

Skoro vše v základu...
Přílohy
20130309_181416(1).jpg
TT-01 E před upgradem..
Uživatelský avatar
kolajz
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 2353
Registrován: stř led 26, 2011 9:48 pm
Bydliště: šumperk

Re: Začátečnické problémy a postupný upgrade TT-01E !

Příspěvek od kolajz »

od toho můžou právě pramenit tvé problémy :) (rušení) , můžou to být ruzné jiné signály , atmosferické poruchy atd atd atd 27mhz je prostě svinstvo :) , Doporučuji vyměnit za 2.4 GHZ vysílačku , bude umět nejen daleko víc funkcí ,ale zbavíš se rušení ať jezdíš kdekoliv a o dosahu ani nemluvim :)
Měl jsem toho už moc , momentálně jen
TA05 EAGLE+full tuning.
Hpi baja 5B ss
http://kolajz.rajce.idnes.cz
los-puntos
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 25
Registrován: pon bře 04, 2013 5:01 pm
Bydliště: Vrchlabí

Re: Začátečnické problémy a postupný upgrade TT-01E !

Příspěvek od los-puntos »

Jelikož mi to skoro nic neříká můžeš mi nějaký doporučit, ktery by správně komunikoval s tím co mám teď v autě ? A jestli tahle kombinace jak to mám ted muže být ? Díky moc
TT-01 E před upgradem..
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11519
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Začátečnické problémy a postupný upgrade TT-01E !

Příspěvek od Jirkacbx »

1) sundat kryt motoru,pořídit chladič.Třeba i s aktivním větrákem.
2)Konektory od reglu k motoru zrušit nebo nahradit lepšíma.Na motoru je asi nejlíp zrušit.
3) Regl sundat ze serva a prohodit s přijímačem.
4)Vyměnit konektory na aku/regl za lepší.Aspon G4ky.
5)Hitec regl se nemusí kamarádit s vysílačkou a pak to blbne.Spárovaný to má dobře?
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
los-puntos
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 25
Registrován: pon bře 04, 2013 5:01 pm
Bydliště: Vrchlabí

Re: Začátečnické problémy a postupný upgrade TT-01E !

Příspěvek od los-puntos »

1) Sundat kryt motoru,pořídit chladič.Třeba i s aktivním větrákem.
- OK kryt už na motor nepůjde, chladič určitě koupím - kdybych chtěl třeba i s tím větrákem
našel jsem třeba tento, ale nevím jestli půjde na můj motor ? : http://www.mz-racing.net/p917-ya-0152bu ... aku-modry/
pak mám otázku - kam se připojí ty konektory z něho ??
a ještě jedna otázka - je tento motor co mám už dobrý nebo mám koupit ještě jiný ? Lepší ? Popř který ?

2) Konektory od reglu k motoru zrušit nebo nahradit lepšíma. Na motoru je asi nejlíp zrušit.
- OK tím je myšleno teda ty na motoru dát do háje a ty z reglu dát nový koncovky a napřímo napojit na motor ?

3) Regl sundat ze serva a prohodit s přijímačem.
- Tady myslíš prohodit kus za kus nebo hodit ten regul na přijímač ?
jaký to má vůbec význam ?

4) Vyměnit konektory na aku/regl za lepší. Aspon G4ky.
- máš někde odkaz jak vypadají ? Myšleno tím je zase štípnout kabely a akorát vyměnit spojky ?
Jaký to má vůbec význam ?

5) Hitec regl se nemusí kamarádit s vysílačkou a pak to blbne. Spárovaný to má dobře ?
- Já nevím jak se to má párovat ? Jestli se to nějak nastavuje nebo se to spáruje samo ? Vím, že u toho seriového je ještě podle
návodu nějaký čudlik podle něhož se to dělá, ale nevím jak u tohoto..

Díky za odpovědi ! A omlouvám se za blbé dotazy :text-imsorry:
TT-01 E před upgradem..
Pajik_CZ
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 3828
Registrován: pát srp 07, 2009 5:30 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Začátečnické problémy a postupný upgrade TT-01E !

Příspěvek od Pajik_CZ »

1) na tvůj motor půjde, motor řady 540 ( a kterékoliv jiné ) má stejný a konkrétní průměr jako jiné motory stejné řady.

2) konektory od reglu k motoru zrušit = od reglu natáhnout k motoru kabel bez spojek, přerušení a přechodových odporů :wink:

3) sundat regulátor a dát ho k motoru. a v možné míře zkrátit kabely z reglu k motoru. přijímač dát na servo. může ti totiž rušit i silové vedení do motoru, které jde kolem přijímače.

4) http://lmgtfy.com/?q=konektor+G4

za mě ale doporučím spíš XT60. viz google.....

5) četl jsi manuál k novému regulátoru? Určitě je tam pasáž o párování s RC soupravou....
Oficiálně jsem s modelařinou skončil, proto jsem si koupil stavebnici MB Actros :D

Čeština je sice freeware, ale není opensource !!!
Svoje názory nemění jen blbec a mrtvola....
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11519
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Začátečnické problémy a postupný upgrade TT-01E !

Příspěvek od Jirkacbx »

Pajik : Děkuju,nějak na tyhle dotazy nemam sílu odpovídat.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Zdenaziko
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 131
Registrován: pát pro 11, 2009 11:42 am
Bydliště: Zlín

Re: Začátečnické problémy a postupný upgrade TT-01E !

Příspěvek od Zdenaziko »

Pokud dobře vidím tak regulátor je LRP a přijímač HITEC. Není ten regulátor A.I. automatic?
XRAY T4 2015, Xray T4, TAMIYA XV 01, Spectrum Dx3R, Sanwa MT-4
Bylo: TAMIYA TA 02, TAMIYA TB 01, YOKOMO MR-4 TC, XRAY T1R, XRAY T2 007, XRAY T2 008, XRAY T2R PRO, XRAY T3, XRAY T3 R, TAMIYA TB EVO V MS, XRAY T3 2011, XRAY T3 2012, XRAY T4 2014, TAMIYA TB 04 PRO
los-puntos
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 25
Registrován: pon bře 04, 2013 5:01 pm
Bydliště: Vrchlabí

Re: Začátečnické problémy a postupný upgrade TT-01E !

Příspěvek od los-puntos »

:text-woo:
Pajik_CZ píše:1) na tvůj motor půjde, motor řady 540 ( a kterékoliv jiné ) má stejný a konkrétní průměr jako jiné motory stejné řady.

* Dobrá chladič už je na seznamu na objednání. Ještě jedna věc a to ta kam se pak připojuje ten konektor při tom aktivním chlazení ?

2) konektory od reglu k motoru zrušit = od reglu natáhnout k motoru kabel bez spojek, přerušení a přechodových odporů :wink:

* Hotovo. Snad to bude takhle stačit. (viz. fotka)

3) sundat regulátor a dát ho k motoru. a v možné míře zkrátit kabely z reglu k motoru. přijímač dát na servo. může ti totiž rušit i silové vedení do motoru, které jde kolem přijímače.

* Hotovo. Jen se mi přijímač nevešel na servo tak jsem ho dal jinam.

4) http://lmgtfy.com/?q=konektor+G4

za mě ale doporučím spíš XT60. viz google.....

* Už jsou na objednávce.

5) četl jsi manuál k novému regulátoru? Určitě je tam pasáž o párování s RC soupravou....
Nový regulátor mi přišel jen v krabičce bez jakéhokoli návodu (foto krabičky - vadný není to jsem si tam dal ten starý abych věděl..))

Teď dejme tomu, že jsem provedl všechny kroky až na ten 5. a stejně si to dělá co chce.
Pokud zapnu dříve vysílač a pak auto tak se okamžitě po zapojení rozjede naplno.
Pokud zapnu nejdříve přijímač a pak vysílač tak tak v 50% mi to reaguje jak má, ale ke konci ježdění se zase zblázní.
Regulátor naladit (pokud se teda nějak ladí) nevím jak .

Další amatérský dotaz mám jak je to s těma krystalama ? Regulátor mi přišel bez něj a tak jsem vyndal z toho starého a dal do toho nového. Opět upozorňuji, že jsem laik a mám stupidní dotazy, ale nikdo se nenarodil všeznalý že..

A ještě jedna neznalá perlička. Co znamenají a k čemu jsou tyhle přepínače (viz fotka) na vysílačce ? A jak mají být nastaveny ?

Díky snad mi někdo odpoví a nebude to samý řeči jaký jsem debil. :clap:
Přílohy
Vysílač
Vysílač
Nový regulátor
Nový regulátor
Hotovo
Hotovo
TT-01 E před upgradem..
Odpovědět

Zpět na „SEKCE PRO NOVÁČKY !!!“