Samovolné couvání

Začínáš s RC auty, nevíš si rady ? Tady je sekce pro tebe.

Moderátoři: rotruck, Loupák83, Honza D, Jirkacbx

Odpovědět
Gándhí
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 13
Registrován: sob bře 19, 2011 10:15 pm

Samovolné couvání

Příspěvek od Gándhí »

Zdravím kolegy, tak jsem s autem toho moc nenajezdil a je tu další závada - když auto po jízdě vpřed zastavím, začne samo couvat, někdy pár cm, někdy třeba 5 m, někdy jen "cuká". Trim plynu je na neutrálu - po zapnutí modelu stojí na místě. Že by vadný regulátor? Jedná se o model crawleru 1/10 zn. Maxistone10 dovezený z venku. Volal jsem do servisu a říkali, že regulátory nejsou vzájemně kompatibilní a že bude problém nějaký vhodný sehnat.. Dík za odpovědi.
Uživatelský avatar
malousek
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 492
Registrován: pon kvě 03, 2010 6:23 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Samovolné couvání

Příspěvek od malousek »

mě to taky cukalo trochu dozadu, tak sem dal trim více dopředu a teď je to cajk...
losi 8ight-t elektro konverze
combo mamba monster v3 2200kv
optic 6, hyperion eos 0606i, robitroni tl-3c, zippy 5000mAh 4s 30C
+ samokřídlo, ice glizer, nějaké ty lodě, vrťas t-rex 450 pro
bylo: robitronic mantis 1/8 truggy elektro konverze, tamiya df-02 brushless, team losi micro-desert.
Uživatelský avatar
mc2uba
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1112
Registrován: sob pro 25, 2010 7:06 pm
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Re: Samovolné couvání

Příspěvek od mc2uba »

Tohle mi dělá auto taky, mám regulátor od Condráda, automatický, dělal mi to na 40 MHz vysílačce. Někdy auto jelo dokonce samo dopředu a nedalo se zastavit. Někdy jen pomalu couvalo.

Dneska jsem to zkoušel na 2,4 GHz a nic takového se nedělo. Ale zas se choval plyn a brzda a zpátečka nějak divně. U sebe vidím problém v regulátoru, protože na druhém autě, kde je Speedstar2 manuálně nastavitelný se nic takového neděje a funguje to tak, jak má a vysílačku používám stejnou. Jen přehazuji přijímač mezi podvozky.

Takže bych asi viděl i u tebe problém v regulátoru.
RC Drift Club Praha
Xray T2 007 drift - Toyota GT86, Subaru Impreza sedan Ken Block, Mitsubishi Lancer Evo X, Nissan Fairlady Z
TT-01E drift - Nissan GTR, Honda Accord Racing 96, Škoda Octavia, Škoda Fabia sedan, VW Golf Rat Style
TT-01E - Audi Q7 (transport project), Škoda S2000 (rally)
TT-01 air ride - VW Golf (replika 1:1)
http://rcdriftclubpraha.cz/
Gándhí
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 13
Registrován: sob bře 19, 2011 10:15 pm

Re: Samovolné couvání

Příspěvek od Gándhí »

Ten můj model právě začne couvat plnou rychlostí (vyšší než při mnou zařazené zpátečce na vysílači) a nepomůže ani trim dopředu, couvne vždy jen o pár metrů a zastaví. A jak je to s těmi regulátory, jsou navzájem zaměnitelné, půjde tam nějaký jiný?
Uživatelský avatar
malousek
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 492
Registrován: pon kvě 03, 2010 6:23 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Samovolné couvání

Příspěvek od malousek »

jj půjde..
losi 8ight-t elektro konverze
combo mamba monster v3 2200kv
optic 6, hyperion eos 0606i, robitroni tl-3c, zippy 5000mAh 4s 30C
+ samokřídlo, ice glizer, nějaké ty lodě, vrťas t-rex 450 pro
bylo: robitronic mantis 1/8 truggy elektro konverze, tamiya df-02 brushless, team losi micro-desert.
Gándhí
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 13
Registrován: sob bře 19, 2011 10:15 pm

Re: Samovolné couvání

Příspěvek od Gándhí »

Já to asi nechám na servisu, sám bych ho nevyměnil a nepoznám, který tam půjde a který ne..
milou
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: úte kvě 03, 2011 1:10 pm

Re: Samovolné couvání

Příspěvek od milou »

Čau chlapy. Máte vubec spárovaný rehl s vysílajdou ??? Ptám se protožeo párování jsem od vás neviděl ani slovo (:=
Uživatelský avatar
greenwolf
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 115
Registrován: úte říj 18, 2011 9:21 am
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Samovolné couvání

Příspěvek od greenwolf »

Já tento problém u AM soupravy vyřešil vytrimováním - stačí opatrně točit trimem "THR" na vysílačce a najít polohu, kdy auto stojí, necuká a funguje i zpátečka.

Každopádně když jsem použil 2.4 GHz., pak tento problém odpadl úplně.
LANCIA DELTA "MARTINI" (Tamiya 1/10 Df-03ra), PORSCHE 935 "MARTINI" (Tamiya 1/12 GT-01), RUDA "RADEGAST" (Porsche 1/1 944 Targa).. tak mi to zatím vyhovuje.
Odpovědět

Zpět na „SEKCE PRO NOVÁČKY !!!“