Yokomo X Cyclone S

Vše o RC driftování, podvozky, technika ...

Moderátoři: rotruck, Loupák83, Honza D, tjjack, Jirkacbx, nesto

Uživatelský avatar
adversary
Nováček
Nováček
Příspěvky: 36
Registrován: ned úno 04, 2007 8:07 pm
Kontaktovat uživatele:

Yokomo X Cyclone S

Příspěvek od adversary »

Chci se vás zeptat na názory který podvozek je lepší na drift Yokomo MR4 TC-SD Drift Type-B nebo Hot bodies Cyclone S drift?čistě z hlediska kvality podvozku a jízdních vlstaností...Díky
Uživatelský avatar
Mirek
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1513
Registrován: pát říj 20, 2006 4:31 pm
Bydliště: Valdice
Kontaktovat uživatele:

Re: Yokomo X Cyclone S

Příspěvek od Mirek »

urcite Yoko.. a cyclone je tusim reminek
*Míra Veselý*
<< HPI BLITZ >> , eZrun 60A + 8,5z , Turnigy 4000mAh 30-40C , TL-01
-Eurgle 2,4ghz, U14 , Battery Master 6
bylo: onroad: ALS racing M240, TT-01, TL-01, TB-02,Yokomo DriftPackage, Xray 007,....offroad: Traxxas E-Revo VXL, DF-02, CC-01, Himoto EMXT-1, Reely EP16, SCX-10 Honcho
Uživatelský avatar
adversary
Nováček
Nováček
Příspěvky: 36
Registrován: ned úno 04, 2007 8:07 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Yokomo X Cyclone S

Příspěvek od adversary »

koukám podle popisu bys ho měl vlastnit....Jezdíš s ním pouze drifty ?a máš obě osy pevné nebo máš vzadu diff?dík
Uživatelský avatar
Mirek
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1513
Registrován: pát říj 20, 2006 4:31 pm
Bydliště: Valdice
Kontaktovat uživatele:

Re: Yokomo X Cyclone S

Příspěvek od Mirek »

jj mam ho a jezdim snim jen drifty. mam typ-b coz sou pevny osy .. pro drift asi nej, pripadne dopredu volnobezku
*Míra Veselý*
<< HPI BLITZ >> , eZrun 60A + 8,5z , Turnigy 4000mAh 30-40C , TL-01
-Eurgle 2,4ghz, U14 , Battery Master 6
bylo: onroad: ALS racing M240, TT-01, TL-01, TB-02,Yokomo DriftPackage, Xray 007,....offroad: Traxxas E-Revo VXL, DF-02, CC-01, Himoto EMXT-1, Reely EP16, SCX-10 Honcho
hensel
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 847
Registrován: stř srp 01, 2007 4:47 pm
Bydliště: Praha 13
Kontaktovat uživatele:

Re: Yokomo X Cyclone S

Příspěvek od hensel »

pokud budeš objednávat z RCMARTU tak Ti přijde typ A ..já ho tam kupoval asi před 2 měsíci sice z ebay, ale od nich a přišel typ A tzn dva diffy ;)..pevnou osu jsem pak dokoupil asi za 5$ taky na ebay
Honza B.

Obrázek Yokomo MR-4TC SD CM Obrázek

email : hensel@centrum.cz
Uživatelský avatar
adversary
Nováček
Nováček
Příspěvky: 36
Registrován: ned úno 04, 2007 8:07 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Yokomo X Cyclone S

Příspěvek od adversary »

kolik stojí diff do Bčka?
hensel
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 847
Registrován: stř srp 01, 2007 4:47 pm
Bydliště: Praha 13
Kontaktovat uživatele:

Re: Yokomo X Cyclone S

Příspěvek od hensel »

no co se tu psalo tak dif je dražší než pevná jukni se k Ondrovi na stránky a zpočítej si to
Honza B.

Obrázek Yokomo MR-4TC SD CM Obrázek

email : hensel@centrum.cz
Uživatelský avatar
Majkl GTR34
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 100
Registrován: úte pro 02, 2008 7:37 pm
Bydliště: Třemošná u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Yokomo X Cyclone S

Příspěvek od Majkl GTR34 »

yokomo yokomo a zase to yokomo. všemi tolik opěvované, až už se mě zdá trapné jak jej všichni vychvalují, neboť si troufnu říct, že tento podvozek není zas až tak ideální volbou, neboť jsou mnozí vítězové kteří dosáhli vítězství s jinýma podvozkama a to jak s levným a ne moc kvalitním Thunder Tiger či tak s ověřeným Xrayem. Já jezdím s Avidem, a v druhém kole Trem Drift Cupu jsem dojel na třetím místě, a nebýt té všudypřítomné nervozity, měl jsem jistě na ještě vyšší umístění. Rozhodně není Yokomo špatné, rozhodně bych ho nestavil však na první místo v podvozcích na kategorii drift, ale zařadil bych k němu i jiné podvozky jako třeba již zmiňovaný Cyclone. Závodit se dá rozhodně i s podvozkem tamiya TT 01, a vždy je nejduležitější umění které je ve vašich rukou.
Nissan Skyline GTR 34, Nosram Dragon 10.5
Subaru Impreza 2007 drift styl
Spectrum DX 3.0,Robitronic AVID

http://forum.tamiyaclub.net/viewtopic.php?f=106&t=6278
http://rcdrift.webgarden.cz/
Uživatelský avatar
Lukass
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1795
Registrován: úte led 01, 2008 12:49 pm
Bydliště: Hošťálková
Kontaktovat uživatele:

Re: Yokomo X Cyclone S

Příspěvek od Lukass »

já bych šel teda raději do HB než do yokoma :dance:
Asso B44 (2x), LRP S8BXe, Team Losi SC....

Brushless is better Bylo: Team Losi Night Crawler, Traxxas eRevo 1/16, Hyper 8e, Hyper 8 PRO ST Brushless-Novak HV 4.5, Team Losi XXX-4 G+, Team Losi XXX-T, HoBao Hyper 7 PRO Brushless, Team Losi XXX-S/G+, traktor od Brudera, Tamiya DF-02,Reely Pyro,X-MOD,Smacker
http://www.vkphoto.cz
Uživatelský avatar
Marcel
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1575
Registrován: sob črc 28, 2007 8:25 pm
Bydliště: PB - Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Yokomo X Cyclone S

Příspěvek od Marcel »

A proc by nemohlo byt nejlepsi??? Ja myslim ze je jiste lepsi nez Xray, Xray je na drift az moc lehkej, celkovo ty zavodni karbonovy podvozky bych na drift nevolil, je spis trend privazovani nez odlehcovani co se driftu tyce...A Yokomo je driftovej prukopnik, jejich podvozky jezdi super. HB sem jenom videl, neridil, reminek je urco jinej, na drift spis kardan, zaprvyyy auto vic kope jak s reminkem a zadruhyyy mam aspon trocha vetsi jistotu kdyz jezdim v bordelu, a toho je pozehnane i na celakovicke draze :lol: :lol: :lol:
Yokomo D-MAX

Slovenský Drift King 2009, 2010, 2011.
shadow
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 255
Registrován: čtv kvě 15, 2008 12:09 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Yokomo X Cyclone S

Příspěvek od shadow »

MARCELZ píše:A proc by nemohlo byt nejlepsi??? Ja myslim ze je jiste lepsi nez Xray, Xray je na drift az moc lehkej, celkovo ty zavodni karbonovy podvozky bych na drift nevolil, je spis trend privazovani nez odlehcovani co se driftu tyce...A Yokomo je driftovej prukopnik, jejich podvozky jezdi super. HB sem jenom videl, neridil, reminek je urco jinej, na drift spis kardan, zaprvyyy auto vic kope jak s reminkem a zadruhyyy mam aspon trocha vetsi jistotu kdyz jezdim v bordelu, a toho je pozehnane i na celakovicke draze :lol: :lol: :lol:
hehe ...to si dneska nevidel jak vsetci ficia s krytmi len sialenec shadow bez ...a jazdil som najdlhsie klop klop :D
nechapem co maju vsetci stale stymi remienkami :D
Uživatelský avatar
adversary
Nováček
Nováček
Příspěvky: 36
Registrován: ned úno 04, 2007 8:07 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Yokomo X Cyclone S

Příspěvek od adversary »

To znamená že řemínek na drift nebrat?A lepší teda těžší podvozek než nějakej lehoučkej(Xray)?
Uživatelský avatar
Jimmy.Tulip
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 817
Registrován: stř bře 12, 2008 12:20 am
Kontaktovat uživatele:

Re: Yokomo X Cyclone S

Příspěvek od Jimmy.Tulip »

Teda ja mam TA-05 (reminek) a zadnyho kopani jsem si nevsiml a myslim si ,ze kazdemu vyhovuje neco jineho ........nekomu vyhovuje x ray a nekomu TTcko , proste je to tak ......
Než založíte nové téma, použijte tlačítko HLEDAT
TA-05 Thunder Tiger Ducati 999
Galerie: jimmytulip.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
Majkl GTR34
Pravidelný navštěvník
Pravidelný navštěvník
Příspěvky: 100
Registrován: úte pro 02, 2008 7:37 pm
Bydliště: Třemošná u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: Yokomo X Cyclone S

Příspěvek od Majkl GTR34 »

Tak mohl bych klidně opět oponovat ale nebudu přesvědčovat někoho o opaku protože za prvé - člověka který si je jistý svou pravdou nepřesvědčím, za druhé - pravda je že yokomo je bez debat dobré. Já však chci poukázat na to, že i jiné podvozky umějí perfektně jezdit když maj dobrej ovladač = ruce. Je to můj názor a píšu jej ne proto abych něco vyvracel. Už vůbec bych nezmiňoval že řemínek je lepší nebo horší než kardan. Kardan jde na tvrdo a přenáší rázy motoru ihned na kola. Řemínek tyto rázy tlumí a výsledkem je klidnější jízda. Ať je to tak či onak - každému vyhovuje něco jiného, a co je dobré pro jednoho nemusí být dobré pro druhého. Já bych vždy doporučil vyzkoušet někde na dráze víc podvozků než si pořídim svuj. Já s Markem jezdim společně na trenink, a Marek s mým Avidem jezdí jako začátečník. prostě mu ten podvozek nesedí. Mě vyhovuje perfektně. A naopak. Já si nejsem s jeho yokomem jistej a nejezdím tak dobře. A o čem to je ? o Zkušenostech. Já bych si třeba zvykl na yoko a on na Avida. Abych se ještě vrátil ke kardanu - jednoznačně kardan na rally a dráhy kde je bordel. Jinak onroad modely vždy s řemínkama. Proč ? pro pohlcení rázů od motoru které jsou u okruhů zcela nežádoucí.
A co se týká váhy - dle mě - těžký auto chce silnej motor aby měl dostatečný výkon na utržení a vedení auta viz yokomo. Lehký auto viz karbonové podvozky - může mít slabší motor. Proč jej zatěžovat ? Ano je samozřejmě lepší že je to pak jak cihla a kam tu cihlu hodíte tam Vám zůstane. Ono to něco do sebe určitě má. Zatížení = získání gripu. Ale když to bude furt vynášet ze zatáček, hodim na podvozek kilo olova ? Nebo budu přemýšlet o nastavení podvozku, sbíhavosti, odklonech, tvrdosti pružin a stabilizátorů, a o tom jestli to není zase těma mejma rukama ?Příklad : X-ray T1FK05 s baterií NiMh 3600 = 1.53 kg + ruce Dejvida = vítězství.
Čili muj názor na podvozek pro drift je takovej - brát podvozek kde po pár hodinách jízdy nemáte v uložení ramen a jiných kloubových částí milimetrové vůle, a vždy ladit jízdu rukama.
Nissan Skyline GTR 34, Nosram Dragon 10.5
Subaru Impreza 2007 drift styl
Spectrum DX 3.0,Robitronic AVID

http://forum.tamiyaclub.net/viewtopic.php?f=106&t=6278
http://rcdrift.webgarden.cz/
Uživatelský avatar
Andy94
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 375
Registrován: čtv pro 11, 2008 7:58 pm
Bydliště: Karviná

Re: Yokomo X Cyclone S

Příspěvek od Andy94 »

Ja bych podvozky od yoka nebral tak obecne, jasne ze ma spoustu kvalitnich kousku ale narazil jsem i na jeden co mnel treci tlumice, pevne odklony a plastove spojovacky rizeni a byl o dost drahsi nez TT-01d RTR.Ja se chci do driftu pustit kolem leta a zacnu s tim teteckem.
Teď už jen něco málo co zbylo z předchozích RC.. až budu mít lovky,
tak se k modelaření vrátím ;)

http://www.andy94.rajce.idnes.cz/
Odpovědět

Zpět na „DRIFT“