Drift rada Traxxas Rally 1:10 4WD VXL TQi RTR.

Vše o RC driftování, podvozky, technika ...

Moderátoři: rotruck, Jirkacbx, Loupák83, tjjack, Honza D, nesto

Odpovědět
smiegl40
Nováček
Nováček
Příspěvky: 30
Registrován: sob pro 22, 2012 3:53 pm

Drift rada Traxxas Rally 1:10 4WD VXL TQi RTR.

Příspěvek od smiegl40 »

Je jasný, že to není drift auto, přesto si chci podriftovat, má někdo zkušenost

1. Kde koupit drift kola aby pasovaly original maji průměr 1?
2. Pomoci s nastavením auta aby to fungovalo?

Jsem z Prahy pokud někdo bude pro pomoc, teoreticky bych se mohl zastavit s tím problém nemám.
pokud by seněkdo chtěl podívat pošlu mu manualy se specifikacemi nebo se dají stahnout zde

http://www.astramodel.cz/cz/katalog/tra ... 27970.html

děkuji moc
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11516
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Drift rada Traxxas Rally 1:10 4WD VXL TQi RTR.

Příspěvek od Jirkacbx »

Zdary.
Docela problém je u tebe s diskama viz: "Maketové disky kol dvojího průměru 3.0" na vnitřní, 2.2" na vnější straně s 12 mm upínacím šestihranem".Ty se používají na Blitzovi od HPI a jsou to dooost velký disky.
Přímo driftový pneu jistě neseženeš,protože rozměry by měly pasovat spíše na pneu a disky z buggy 1/8,ale tam je tušim unašeč 17mm.
Jedině na pneu navlíct kus plast.trubky,třeba z odpadu nebo podobně.Jen to bude klouzat o dost víc než driftový gumy.

Dotaz v druhým tématu jsem smazal.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
smiegl40
Nováček
Nováček
Příspěvky: 30
Registrován: sob pro 22, 2012 3:53 pm

Re: Drift rada Traxxas Rally 1:10 4WD VXL TQi RTR.

Příspěvek od smiegl40 »

Děkuji za odpověď.
Blbý je že jsou skoro vánoce a mám auto bez pneu. To je život.
adaptér na ose co drží kolo se dá měnit (mi bylo řečeno že se vyrábí na většinu výrobců). Nějaký drift kola mi pan v obchodě objednal je to dobrej obchodník, otázkou zůstává jaký a jestli nebudou moc velký čehož se bojí i on abych nemusel stříhat kastli.
PRÁVĚ JSEM OMOTAL KOLA ELETRIKÁŘSKOU PÁSKOU, spíše z nouze jelikož ty origo jsem včera sjel a jsou jako sliky a na vnějších krajích je ještě vzorek. Alespon vidím jak je nastavená geometrie. :--) TYPNUL BCH TAK ZADEK odklon-2 předek -3 zadní kola jsou docela sbíhavé ale to je asi úmysl a myslím, že to je jedině k užitku. Jdu dát underdroud driftíky k TNT hale. Jsem zvědav jak páska bude fungovat dlouho :?: Když jsem viděl co to provedlo s rally kolama za pár minut tak se obávám že baterku na pásku asi ani nedojedu.
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11516
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Drift rada Traxxas Rally 1:10 4WD VXL TQi RTR.

Příspěvek od Jirkacbx »

Trochu dost jsem hledal a něco našel.
Drift pneu by mohly jít z tohohle http://www.nitrorcx.com/52c76-maddrift- ... imite.html .Pod galerií klikni na Spare parts a pak na ten drift odkaz a dole na stránce jsou drift pneu,disky,i komplet.
Obchodník objednával drift kola nejspíš pro 1/10,který jsou nejdostupnější,ale pro tebe malý.
Ještě mně napadly disky z Kyosho Inferno GT2 a vzít nejtvrdší pneu,asi 55ka slicky.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
smiegl40
Nováček
Nováček
Příspěvky: 30
Registrován: sob pro 22, 2012 3:53 pm

Re: Drift rada Traxxas Rally 1:10 4WD VXL TQi RTR.

Příspěvek od smiegl40 »

Děkuji moc za snahu jirko
Myslíš tyto disky? http://ep.yimg.com/ca/I/yhst-1419739838 ... _107009978 a k tomu pneu http://www.nitrorcx.com/mad-tk2011.html
jenže nepíšou tam rozměry , se bojim že by mohly být o dost menší ty rally maji přes 100 mm v průměru. ALE VYPADAJI MOC HEZKY.

Jinak jsembyl vyzkoušet eletrikářskou pásku, bylo tot dost dobrý a vůbec nevadilo že pršelo, Jenže jako paždý komprmis vydrží jen 6 minut driftu pak se kraje sjedou a mění se adheze na každým kole a to znamená u čtyřkoky neovladatelnost v mém případě se tak stalo. Ale fungovalo to.

V každém případě kdyby někdo znal dobrého soustružníka. který mi vysoustruží ze silonu nejlepe černého, pneu dvojího průměru 3.0" na vnitřní, 2.2" samo podle ráfku který koupím bral bych 20x pneu . Tak má odemne stálou práci a věřím tomu že to nebudu jenom já, protože to co se bude dít s Drift rada Traxxas Rally 1:10 4WD VXL TQi RTR. na takhle udělaných kolech bude fakt příjemná záležitost.

na tohle auto http://www.astramodel.cz/cz/katalog/tra ... 27970.html
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11516
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Drift rada Traxxas Rally 1:10 4WD VXL TQi RTR.

Příspěvek od Jirkacbx »

Disky nejspíš a pneu z odkazu určitě by mohly stačit.
Ještě dotaz.Na jakým povrchu chceš jezdit?
Pokud by to byl hladký a kluzký povrch - parkety či něco jinýho klouzčího,stačí jakýkoliv pneu.Zalepí se prachem a jde to.
Pokud by to bylo na asfaltu či koberci,tak než silon,tak radši sehnat sušší ABS plast.Nebo ty odpadní roury,asi nejlíp oranžový.
A ohledně disků jsem ještě našel jedno téma tady http://traxxas.com/forums/showthread.ph ... res-wheels
Opravdu radši pořídit buggy 1/8 disky,máš stejný oba rozměry,venkovní/vnitřní a líp se na to kdyžtak dělají či shánějí pneu.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
smiegl40
Nováček
Nováček
Příspěvky: 30
Registrován: sob pro 22, 2012 3:53 pm

Re: Drift rada Traxxas Rally 1:10 4WD VXL TQi RTR.

Příspěvek od smiegl40 »

Tak ve finále jelikož jsou prodejci mezi svátky mrtví jsem udělal na origo kola který jsou již sjetý a k ničemu drift opláštění z novodurové trubky, protože již týden nemám na čem jezdit. Problém je ten, že se musí zmenšit její průměr. OZNAČUJE SE SICE 100 ale skutečnost je vnitřní průměr 105 což je moc. Je to docela pracné moc nedoporučuji zkoušet.

udělal jsem koružky 32 mm o 10 mm užší než ješíře kola guma. přeříznul zmenšil půměr tak aby obepnul pevně po obvodu sjetou pneu. Nalepil černým lepidlem na okna (které tuhne vlhkostí) do auta stáhnul elektrikářskou páskou a druhý den jsem pájkou rozpájel spoj po sundání pásky, která sloužila jako fix. . Ve finále jsem doplnil rozpájením kousku novodurový trubky propadlinu a obrousil dremlikem. Vypadá to že to bude fungovat. Stejně to není dokonalé nikdy se nedocílí ideální vyvážení a kulatost na sjetých pneu. Ale driftovat to bude skvěle možná to nebude prospívat ložiskům, ty se jeví jako seriové standartní s nižší životností, Ale stejně plánuji poloosy s homo-kinetickými klouby a nové kvalitní ložiska.

Je to stejně strašný když člověk koupí auto za takovou raketu a nejsou k tomu ND skladem třeba jako gumy, kalste. První co by se mělo u nás změnit je zákon na ochranu spotřebitele jako výstraha pro prodejce a výrobce taktéž ... "NĚCO PRDÁVÁŠ NEBO DODÁVÁŠ DO EU, JSI POVINEN ZAJISTIT VEŠKERE ND PO DOBU 2 LET PRO VÝROBEK NEJPOZDĚJI DO 21 DNŮ JINAK V PŘÍPADĚ NESCHPNOSTI DODAT KUPUJÍCÍMU BUDE NA OCHRANU SPOTŘEBITELE MOŽNÉ VRÁTIT VÝROBEK V JAKÉMKOLI STAVU OPOTŘEBENÍ.. A TO SAMÉ BY SE MĚLO VZTAHOVAT SAMO I PRO VÝROBCE. Konečně by bylo méně věcí na krámech a více ND skladem. Nekvalitní výrobci by se časem zničily sami nebo by byly nuceni změnit politiku. Všem by se ulevilo.

No ještě že mám snaživého rozumného prodejce kterému to není jedno a pokusí se mi zajistit drift kola abych to nemusel kupovat kola pokus omyl a ještě si je budu moci vybrat jelikož objednal více druhů. Nebo případně nebudu muset lakovat čirou kastli a zajistí mi originalní lakovanou. Je to dobrý prodejce.
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11516
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Drift rada Traxxas Rally 1:10 4WD VXL TQi RTR.

Příspěvek od Jirkacbx »

Origo lakovaná kastle většinou nebývá problému kohokoliv.
Problém nastává,pokud chceš auto provozovat v jiných podmínkách,než zamýšlý výrobce.Viz u tebe drift s Traxxasem,který byl zamýšlený spíše pro rally či venkovní poježdění.
Od toho se pak i odvíjí dostupnost drift pneu pro auto.
Pokud bys chtěl jezdit drift,neměl jsi volit Traxxas 1/10,ale spíše evropský či východní značky výrobců podvozků,kteří dodržují standartní rozměry podvozků a nemyslí v palcích.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Uživatelský avatar
Honza D
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5092
Registrován: ned srp 19, 2007 6:55 pm

Re: Drift rada Traxxas Rally 1:10 4WD VXL TQi RTR.

Příspěvek od Honza D »

smiegl40 píše: Je to stejně strašný když člověk koupí auto za takovou raketu a nejsou k tomu ND skladem třeba jako gumy, kalste.
Gumy na to jsou, měly by bejt stejný rozměr jako na slashe. Problém je v tom, že nikdo nepočítal s tím že se s tímhle bude driftovat, když běžně se driftuje s desetinama (traxxas je rozměry osmina, ale vše ostatní odpovídá desetinám)... Mimochodem, proč sis to auto vůbec pořizoval? Podvozkově je shodné s shortcourse, akorát pro něj nikde není kategorie a kdo ví, jestli bude...
Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere. -Colin Chapman
Tamiya TB-03F4, Tumbrel MRR-1
Datsun 240Z, Ford Mustang Fastback rally, BMW M3 E30 Rally, Toyota GT86 rally
http://honza-d.rajce.idnes.cz/
smiegl40
Nováček
Nováček
Příspěvky: 30
Registrován: sob pro 22, 2012 3:53 pm

Re: Drift rada Traxxas Rally 1:10 4WD VXL TQi RTR.

Příspěvek od smiegl40 »

Pořizoval jsem si ho proto, že mi bylo nabídnuto. Dnes bych si asi pročetl forum než něco koupím. Někdo to zná , chci honem honem jezdit a pak to dopadne takto... je to moje chyba. Jinak to auto nehaním ani náhodou, podvozek je fakt dobrej kasle trvanlivá ale dost odfláknuté detaily je to přece jen auto na rakvení na šatolině.. Driftování mne začalo bavit po vytvoření plastových návleků když si to člověk natrénuje je to zábava a to mne nepustí je to jisté.
Jinak obruče z novoduru fungují skvěle jak v garáži na hladký dlažbě, tak na betonu venku. auto se v driftu ovládá moc dobře jsem z toho nadšený.a baterka 7,4/6000 vydrží 55 minut což je fakt perfektní.
Co se týče kategorie která pro něho nejspíše nebude mi moc nevadí stejně teprv začínám driftovat a to chvíli trvá než se to člověk naučí tak že auto jede naprosto tam kam člověk potřebuje s přesností na centimetry..

Ale máš pravdu, stejně se poohlídnu po jiné kategorii auta. Ale to udělám asi v jiném vlákně to sem nepatří.
smiegl40
Nováček
Nováček
Příspěvky: 30
Registrován: sob pro 22, 2012 3:53 pm

Re: Drift rada Traxxas Rally 1:10 4WD VXL TQi RTR.

Příspěvek od smiegl40 »

https://www.youtube.com/watch?feature=p ... kwnijpNyDQ

Napadl nám prašánek. Test nových pneumatik na 17 hex náboj.
Odpovědět

Zpět na „DRIFT“