Sprej na lexan vs. klasicky plast

Tutoriály aneb navody na výrobu něčeho

Moderátoři: rotruck, Loupák83, Honza D, tjjack, Jirkacbx

Odpovědět
Uživatelský avatar
duruz
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 366
Registrován: stř říj 20, 2010 3:44 pm

Sprej na lexan vs. klasicky plast

Příspěvek od duruz »

Ahoj, rad bycj se zeptal, zda nekdo zkousel sprej na lexan (treba od tamiye) nastrikat na nejakej plast... Zajimalo by me, zda to bude drzet. Je mi jasne, ze to nebude mit stejnev vzhled, jako pod lexanem, ale vse vyresi bezbarvej lak.

Proc se ptam?

Chystam celolakovanou karoserii z lexanu - nebojte, budu lakovat z vnitrni strany. Ale chci si vse udelat v laku, kliky dveri, ramy oken atd.. .vse jde udelat zevnitr..bohuzel zrcatka, spojler, maska (mezcedes plastova), znak mezcedes atd nejsou z lexanu, ale obyc plasti. Tak me zajima, jestli kdyt to pekne obrousim, nalakuju..jestli to tam vubec bude drzet?

Treba s tim ma nekdo zkusenosti. Predem dekuji...

PS: Nemuzu strikat primo barvou na plast, pac mam odstin zlate a to bych nesladil dva vyrobce barev.
TT-01E - Mercedes Benz 190E Subaru Impreza
robitronic speedstar brushless 8.5 + programovaci karta, Johnson 540J - for Tamiya Cup, Turnigy 4000 mAh 30C
Pneu: LRP VTEC CPX + no name Tamiya (pro venkovni pouziti a na vyblbnutí), Svetlost podvozku: 5mm
http://www.facebook.com/RcCarsBrno
Uživatelský avatar
nesto
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 952
Registrován: pon led 03, 2011 11:40 pm
Bydliště: Slaný
Kontaktovat uživatele:

Re: Sprej na lexan vs. klasicky plast

Příspěvek od nesto »

Bude to držet a pravděpodobně to bude držet dost dobře. Sprejem na lexan jsem lakoval třeba kola, který jsou z kodoví čeho a ten lak drží stejně nebo možná i líp než akrylátovej sprej. Nicméně akrylátovej tě vyjde daleko levnějš, větší množství a hlavně nemusíš řešit žádnej bezbarvej lak, protože stačí vzít rovnou lesklej ;-)
RC Dorifto
...:::Toyota Supra:::...
Uživatelský avatar
delta tuning force
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 873
Registrován: ned říj 03, 2010 12:15 pm
Bydliště: Slaný
Kontaktovat uživatele:

Re: Sprej na lexan vs. klasicky plast

Příspěvek od delta tuning force »

jo jo taky jsem barvou na lexan stříkal srcátka, přítlačné křídlo, paraboli a taky kola ;-) a asi bych to nestrhával smikrovym papírem protože ty rejhy jsou pak na tom laku strašně vidět ;-)
RC Dorifto
Tamiya TA-05 VDF Gold Edition, ezRun střídavé combo 8,5T 60A, 2,4 Ghz RC set
Traxxas Summit
Tamiya TT-01 D typeE Nisan GT-R - hliníkový kardan, řízení
Carson X-Mod Evo Mitsubishi Lancer Evolution IX. - 4WD, světla, neony, bodykitt
Uživatelský avatar
KARNO
Nováček
Nováček
Příspěvky: 97
Registrován: stř dub 16, 2008 12:55 pm

Re: Sprej na lexan vs. klasicky plast

Příspěvek od KARNO »

používám zbytky barev i na kovové modely a vše drží jak přišité. Jen to chce odmastit a stejně jako lexan několik tenkých vrstev
DF-03Ra, M-05 Ra, FF-03 Pro, 2x TA-02 Evo
karoserie: Subaru Impreza Sti, Škoda Octavia WRC, Škoda Felicia Kit Car, Lada VFTS, Renault Alpine A110, Suzuki Swift, Mini Cooper, BMW M3-e30, Porsche 911 CS RS
http://www.karno-rallymodely.cz
Uživatelský avatar
Vrakouš
EXPERT na rady
EXPERT na rady
Příspěvky: 4828
Registrován: sob čer 23, 2007 11:27 am
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Sprej na lexan vs. klasicky plast

Příspěvek od Vrakouš »

Trochu něco mimo, ale pokud někdo dělá kittové modely, tak např. Tamiya dělá spreje a barvy na plast, ( for plastic) a dají se sehnat stejné odstíny jako na lexan.
Pozor na jednu věc, pokud je něco nastříkáno akrylátem, a stříkáte přes to barvou na lexan, tak se vám barva srazí a zkrabatí !!! Alespoň některé barvy takto reagují, i některé kyty, pokud doplňky kytujete. :!:
CHASSIS: X-ray T1R Obrázek, TB-01 v plném tuningu :tamiya: TT-01 v tuningu, TL-01 Monster Truck, TL-01 Hummer,HPI F1 atd... KAROSERIE: VW Golf V, Subaru WRC, Fabia WRC a Kit S1600,Octavia WRC,Lancia Stratos HF, Š 130 RS, Trabant 601; VYSÍLAĆ: Futaba Megatech
MOTOR: Nosram Storm Evo 7,5 z Brushless; REGULÁTOR: Nosram Matrix 90500 5,5 z
Uživatelský avatar
KARNO
Nováček
Nováček
Příspěvky: 97
Registrován: stř dub 16, 2008 12:55 pm

Re: Sprej na lexan vs. klasicky plast

Příspěvek od KARNO »

Máš pravdu, Tamiyácké barvy na plast jsou taky dobré. Pokud je necháš řádně proschnout, tak na lexanovou barvu, ani na akrylátovou už nereagují. Na moje kovové modely barvy ale odděluju lehkým přestříknutím Surfacerem 1000, což je jemný stříkací tmel. V tomto případě bych asi postupoval obdobně. Nejprve odmastit, pak Surfacer (možná Surfacer na resin) a po zaschnutí (cca 10-15min) stříknout 3 jemnými vrstvami barvy.
DF-03Ra, M-05 Ra, FF-03 Pro, 2x TA-02 Evo
karoserie: Subaru Impreza Sti, Škoda Octavia WRC, Škoda Felicia Kit Car, Lada VFTS, Renault Alpine A110, Suzuki Swift, Mini Cooper, BMW M3-e30, Porsche 911 CS RS
http://www.karno-rallymodely.cz
Uživatelský avatar
duruz
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 366
Registrován: stř říj 20, 2010 3:44 pm

Re: Sprej na lexan vs. klasicky plast

Příspěvek od duruz »

diky vsem..jsem rad, ze nemusim nic testovat a rovnou to udelam...
TT-01E - Mercedes Benz 190E Subaru Impreza
robitronic speedstar brushless 8.5 + programovaci karta, Johnson 540J - for Tamiya Cup, Turnigy 4000 mAh 30C
Pneu: LRP VTEC CPX + no name Tamiya (pro venkovni pouziti a na vyblbnutí), Svetlost podvozku: 5mm
http://www.facebook.com/RcCarsBrno
Uživatelský avatar
Adams01
Nováček
Nováček
Příspěvky: 31
Registrován: čtv lis 17, 2011 2:29 am
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Sprej na lexan vs. klasicky plast

Příspěvek od Adams01 »

Jeste ti dam radu, ten znak MB, jestli se jedna o tu 190 od Tamiye, tak s tim se moc nenamahej, pri prvni vetsim narazu jsem o nej prisel :D
Uživatelský avatar
duruz
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 366
Registrován: stř říj 20, 2010 3:44 pm

Re: Sprej na lexan vs. klasicky plast

Příspěvek od duruz »

Ten jsem tam mel na foceni... pak jsme ji odrizl, aby tam nebyla dira. :-) Vse mam jiz nalakovano..jen leskle veci, na kterych byl chrom jsme musel poradne obrousit, pac to hned slezlo jak igelit. :-)
TT-01E - Mercedes Benz 190E Subaru Impreza
robitronic speedstar brushless 8.5 + programovaci karta, Johnson 540J - for Tamiya Cup, Turnigy 4000 mAh 30C
Pneu: LRP VTEC CPX + no name Tamiya (pro venkovni pouziti a na vyblbnutí), Svetlost podvozku: 5mm
http://www.facebook.com/RcCarsBrno
Uživatelský avatar
brano
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 275
Registrován: pon led 23, 2012 7:34 pm
Bydliště: Levice, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Sprej na lexan vs. klasicky plast

Příspěvek od brano »

nechcem zakladať novú tému..

môžem na lexanovú kasňu použiť normálny akrylátový lak?
tamiyacke spreje sú k**va drahé a budem potrebovať nalakovať dve kasne..


EDIT:

ešte jedna vec - polepy alebo originál - VINYL. mám možnosť si dať urobiť vinyl od výmyslu sveta.
ako sa lepia tieto? tiež z vnútra?
podvozok - TT-01D
kasne - Toyota Supra, Mazda RX7
MAN TGX 18.540 4x2 Red Edition + Carson StoneMaster trailer
Russian T-90 MBT (HengLong)
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11517
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Sprej na lexan vs. klasicky plast

Příspěvek od Jirkacbx »

Akrylát použít jistě můžeš,záleží,jak to bude držet.
Tamiya spreje nejsou zas tak drahý.Při jedný barvě stačí jeden sprej na celou kastli a ještě něco zbyde.
Polepy se lepí POUZE zvenku.Záleží,jak je vinyl silný.Pokud moc,v prolisech a ohnutích kastle se ti bude odlepovat.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Uživatelský avatar
nesto
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 952
Registrován: pon led 03, 2011 11:40 pm
Bydliště: Slaný
Kontaktovat uživatele:

Re: Sprej na lexan vs. klasicky plast

Příspěvek od nesto »

Akrylátovej sprej určitě nepoužívej, mam to odzkoušený, naprosto a katastrofálně nedrží.
RC Dorifto
...:::Toyota Supra:::...
Uživatelský avatar
DMiloslav
Nováček
Nováček
Příspěvky: 42
Registrován: pon led 24, 2011 4:45 pm
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Sprej na lexan vs. klasicky plast

Příspěvek od DMiloslav »

Opel Astra DTM jsem z důvodu úprav lakoval s venku. Napřed Tamiya bílá na lexan,pak žlutá akryl a nakonec lak. Neměl jsem s tím žádnej problém.
Uživatelský avatar
nesto
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 952
Registrován: pon led 03, 2011 11:40 pm
Bydliště: Slaný
Kontaktovat uživatele:

Re: Sprej na lexan vs. klasicky plast

Příspěvek od nesto »

No pokud použiješ nějakou základovku tak jo, ale pokud lakuješ zevnitř, tak logicky základovka nepřipadá v úvahu ;-)
RC Dorifto
...:::Toyota Supra:::...
Uživatelský avatar
UFO
MACHR NA KAROSERIE
Příspěvky: 271
Registrován: sob led 20, 2007 11:48 pm
Bydliště: STAROBRNO
Kontaktovat uživatele:

Re: Sprej na lexan vs. klasicky plast

Příspěvek od UFO »

Prodava se v autolakovnach bezbarva zakladovka na plasty. Jak mam striklou tu Mazdu RX7 Falken, tak tu zelenkavou barvu jsem si nechal michat, borec me tvrdil ze je to jedna z tech akr. barev, ktera se jeste musi strikat bezbarvym lakem(na autech 1:1) takze tam nema tu tvrzenou slozku. Potom jsem si koupil 1500ku brusnou houbu, prebrousil az do matova(zevnitr), striknul tim bezbarvym zakladem a bingo, zatim drzí. Parkrat se teda opravdu stalo ze v miste kde se s tou brusnou houbou spatne dostavalo, tak se to odlouplo. Ale kdyz si das zalezet s tim brousením tak to bude ok. A jeste jeden poznatek, jsou barvy ktere kdyz jsem strikl na plast, treba kridlo, tak se normalne lesklo a nemusel jsem to strikat bezbarvym lakem.
Přílohy
DSCN3344aaaaaaa.JPG
DSC00610aaaaaaaa.JPG
1:1 BMW 325i Touring, BMW X5 4.6is
Podvozky: TT01, TB02, TA05, XV01, F103RM/GT, F104, HSV, Twin Detonator.
Odpovědět

Zpět na „Tutoriály ( NÁVODY )“