sněhové "řetězy" -parádní poježdění na zamrzlém rybníce

Tutoriály aneb navody na výrobu něčeho

Moderátoři: rotruck, Loupák83, Honza D, tjjack, Jirkacbx

Mr.DRYFT
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 14
Registrován: úte lis 28, 2006 9:52 pm
Bydliště: Týn nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: sněhové "řetězy" -parádní poježdění na zamrzlém rybníce

Příspěvek od Mr.DRYFT »

Já jsem se také pokoušel o SCALE řetězy. Zatím mám jen zadní, páč v předu při rejdu zadrhávali o spodní rameno a o táhlo řízení - budu muset doladit. Jinak také jsou obuty "natvrdo" a nesundavám. Ty pérovky my vnukli myšlenku na sundavací řetězy, ale po pravdě- kdo je bude po roce v šuflíku rozmotávat? Popelka doma zatím není :-) Jinak zdrhovačky se osvědčili. Mají odjeto cca 15h čisté jízdy a v pohodě. - zdá se, že víc trpí ten řetízek, než zdrhovadla :--)
Pro případné zájemce doporučuji udělat řetězy co možná "nejsložitějšího tvaru" viz prakticky všechny zde zveřejněné. Pokud uděláte řetezy typu "žebřík" namotanej na kolo, počítejte s tím, že se můžou roztrhnout, páč je zde málo spojů do kterých se může přenést odstředivá síla, která působí na ne zrovna lehkej řetěz, a očka se pak otvírají, kór když se vložky v kolech napijou vody a pak na ty řetězy ještě tlačí zespoda. Takže čím víc spojů, tím lépe. Alespoň taká moje zkušenost. Tyto řetězy jsou nainstalovány a reely extreme 1:10 s combem robitronic speedstar 1:8 s 8,5T motorem. Živím to 2x 3S lipo 2200mAh paralelně (4400mAh). Dle nastavení lítá auto lehce nad 70Km/h, přičemž řetězy byly testovány do cca 50Km/h a vydržely - pole, louky, les i rybník. Samozřejmě na plazivce a podobné, můžou být i jednodužší, páč tak rychle nelítaji, ale zde je to zase otázka nějakého SCALE vzhledu, takže tam ten "žebřík" asi nehrozí. Doufám, že jsem pomohl. Ondřej
Přílohy
řetězy_3.jpg
řetězy_3.jpg (34.31 KiB) Zobrazeno 5981 x
řetězy_2.jpg
řetězy_2.jpg (34.96 KiB) Zobrazeno 5981 x
řetězy_1.jpg
řetězy_1.jpg (29.44 KiB) Zobrazeno 5981 x
řetězy.jpg
řetězy.jpg (27.08 KiB) Zobrazeno 5981 x
Carson Mr.FU série s 2Slipo, Carson Sea twister brushless s 3Slipo 2200mah + turnigy marine 120A + 2,4GHz + trailer ve fázi polotovaru, Reely extreme hard tuning s 2x 3Slipo paralelně 4400mAh + combo robitronic 1:8 8,5 a 10,5T + 2,4 GHz
Uživatelský avatar
kolajz
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 2353
Registrován: stř led 26, 2011 9:48 pm
Bydliště: šumperk

Re: sněhové "řetězy" -parádní poježdění na zamrzlém rybníce

Příspěvek od kolajz »

pěkná práce , dobré poznatky :dance:
Měl jsem toho už moc , momentálně jen
TA05 EAGLE+full tuning.
Hpi baja 5B ss
http://kolajz.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11517
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: sněhové "řetězy" -parádní poježdění na zamrzlém rybníce

Příspěvek od Jirkacbx »

Pěkná práce,vypadají skoro jak velký :wink:
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
slavikk
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 6
Registrován: úte led 17, 2012 9:04 pm
Bydliště: česká lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: sněhové "řetězy" -parádní poježdění na zamrzlém rybníce

Příspěvek od slavikk »

Krásná práce,to máš pospojovaný elektrikářskýma stahovacíma páskama?
Mr.DRYFT
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 14
Registrován: úte lis 28, 2006 9:52 pm
Bydliště: Týn nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: sněhové "řetězy" -parádní poježdění na zamrzlém rybníce

Příspěvek od Mr.DRYFT »

Jou,jou, přesně tak. řetěz k řetězu jsem napojoval tak, že jsem na jednom konci manikurníma nůžkama pootevřel očko, nasunul druhou část a očko zase zavřel. Takových spojů je na jednom kole přez třicet. Na jedno kolo padlo cca 1,7m řetízku OBIovského typu o rozměru oka 3x6mm (oka jsou kroucená) a z vnitřní strany je to pospojované elektrikářskými zdrhovačkami. Rychlé, levné, lehké a zatím trvanlivé.
Carson Mr.FU série s 2Slipo, Carson Sea twister brushless s 3Slipo 2200mah + turnigy marine 120A + 2,4GHz + trailer ve fázi polotovaru, Reely extreme hard tuning s 2x 3Slipo paralelně 4400mAh + combo robitronic 1:8 8,5 a 10,5T + 2,4 GHz
Odpovědět

Zpět na „Tutoriály ( NÁVODY )“