Ochrana modelů proti nečistotám

Tutoriály aneb navody na výrobu něčeho

Moderátoři: rotruck, Loupák83, Honza D, tjjack, Jirkacbx

Odpovědět
Uživatelský avatar
T3NK
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: pon dub 09, 2012 9:06 pm

Ochrana modelů proti nečistotám

Příspěvek od T3NK »

Čau lidi, nezkoušel někdo z Vás na ochranu RC modelu použít nanomatroš Ultra Ever Dry? Na prezentačních videích to vypadá dost schopně a v ČR je kupodivu i dostupný.

Uživatelský avatar
Jirkacbx
Cestář
Cestář
Příspěvky: 11519
Registrován: čtv led 26, 2006 9:54 pm
Bydliště: Sedliště u Nepomuka,okr. PJ
Kontaktovat uživatele:

Re: Ochrana modelů proti nečistotám

Příspěvek od Jirkacbx »

Jelikož se ještě nikdo neptal nebo to nedal jako novinku či zajímavost,tak nejspíš ještě nikdo nezkoušel.
Vypadá to pěkně,ale pár ALE by se našlo.
Smysl to určitě má na plochách z kterých může binec či vlhkost odpadnout/odtéct.
Otázkou zůstává,co by udělala uvízlá kapka vody či kousek mokrýho bahýnka,třeba mezi kabely reglu či v motoru.
Pokud teda nástřik plánuješ jako náhradu bordelkrytu.
"Pokud můžu,pomůžu.Ale nervy mam jen jedny"
Skype jirkacbx
AX potvora
Každý člověk má nárok na den blbec
Uživatelský avatar
T3NK
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: pon dub 09, 2012 9:06 pm

Re: Ochrana modelů proti nečistotám

Příspěvek od T3NK »

Spíš bych to viděl jako doplněk bordelkrytu na nechráněné části podvozku jako zavěšení kol, ložiska apod. S elektronikou jsem měl podobnou úvahu - například kapka vody v neobsazeném konektoru přijímače. Teoreticky by se po zastavení dala vylít, ale to by musel nástřik UED být prostě dokonalý. Nedá se svítit a asi budu muset být pokusným králíkem. Až se tak stane výsledek napíšu.
Uživatelský avatar
3p0
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1637
Registrován: čtv dub 01, 2010 7:36 am
Bydliště: Liberecko

Re: Ochrana modelů proti nečistotám

Příspěvek od 3p0 »

Taková diskuze tu myslím již proběhla, ale jestli ti to za ty peníze stojí, tak proč ne.
Jen nevím jak to dlouho na autě vydrží, když to setřeš holou rukou,vjedeš do trávy a je po ochraně.

Jako jedno z nejlepších na ochranu elektroniky je použití Plasti Dipu, kde s regulátorem po aplikaci můžeš normálně manipulovat :-)
Motto: Auto musí řvát a vypadat nasraně
http://3p0.rajce.idnes.cz/
Obrázek
Uživatelský avatar
T3NK
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: pon dub 09, 2012 9:06 pm

Re: Ochrana modelů proti nečistotám

Příspěvek od T3NK »

Výrobce píše, že je nutné znovu nanést vrchní vrstvu po roce a materiál je prý otěruvzdorný. Kdyby ne, tak za ty peníze by to byla drahá sranda. Ale pořád jsou to jen reklamní řeči, nezbývá než vlastní zkušenost.
Uživatelský avatar
Loupák83
Finanční podpora fóra
Finanční podpora fóra
Příspěvky: 1410
Registrován: pon čer 13, 2011 12:28 pm
Bydliště: Semily a Praha

Re: Ochrana modelů proti nečistotám

Příspěvek od Loupák83 »

Praxe mě naučila že papír a internet snesou všechno.
a pokud chceš auto dokonale utěsnit a zabránit vniknutí nečistot nebo vody tak si zrovna postav ponorku a přidělej na ní kolečka.
Pokud chceš být "pokusný králík" a máš chuť investovat a ozkoušet tohle tak ti držim palce a pak sem napiš svou zkušenost z provozu.
Do pohyblivých částí bych to určitě nedával to platí hlavně o ložiskách.
Ty jsou prostě spotřební zboží a jednou za čas se vymění, a pokud jim dáš péči tzn. že je vyčistíš a znova namažeš tak ti vydrží dlouho.

Nepíšeš do jakýho auta to máš.
Ale pokud chceš ověřené postupy tak udělej bodrel kryt a kontakty a věci kolem elektroniky natři plastidipem a pak ještě na utěsnění větším mezer se dá použít tzv. "medvědí hovno"

uvedu příklad ze své zkušenosti.
minulý rok myslim že to byl poslední závod v Náchodě se silničákama poprchalo. Kabely u réglu a motoru jsem natřel plastidipem a čim zatěsnil medvědím hovnem a byť dráha byla mokrá a v autě taky bylo pár kapek tak jsem ani jednou neměl problém s tím že by voda udělala neplechu.

A jak jsem psal na začátku pokud chceš jezdit ve vodě pořiď si ponorku :mrgreen:
Xray T4 2017 Open
X-RAY XB4 2015 , ASSO B6
Axial SCX10 Dingo
FB: http://www.facebook.com/pages/RC-Semily ... 233?ref=hl
Uživatelský avatar
3p0
Píšu nejvíc
Píšu nejvíc
Příspěvky: 1637
Registrován: čtv dub 01, 2010 7:36 am
Bydliště: Liberecko

Re: Ochrana modelů proti nečistotám

Příspěvek od 3p0 »

Vrátím-li se k tomu co uvádí výrobce na svých stránkách, cituji:

Životnost nátěru ULTRA EVER DRY záleží na přírodních podmínkách jako je např. UV. Tento nátěr poskytuje ochranu materiálu při venkovních podmínkách přibližně jeden rok, pak je nutné obnovit vrchní vrstvu. Pokud se použije jako vnitřní ochrana objektů, materiálu apod., anebo venku v krytých prostorách, pak vydrží déle než rok. V případě oslabení vrchní vrstvy z důvodu povětrnostních podmínek se jednoduše vrchní vrstva obnoví ( za předpokladu, že spodní nátěr je pořád funkční ).

ale také uvádí

Rovněž přílišná manipulace zejména holýma rukama, může způsobit snížení ochranného prostředku, stejně jako odření.

Já jim věřím :D
Motto: Auto musí řvát a vypadat nasraně
http://3p0.rajce.idnes.cz/
Obrázek
Jimmies
Píšu hodně
Píšu hodně
Příspěvky: 317
Registrován: sob pro 03, 2011 7:45 pm

Re: Ochrana modelů proti nečistotám

Příspěvek od Jimmies »

Já bych tohle nebral jako ochranu ale ulehčení čištění modelu. Po ježdění v bordelu se model opláchne a je hotovo ale problém vidím v tom odření toho nátěru.
Uživatelský avatar
Embie
Píšu fakt hodně
Píšu fakt hodně
Příspěvky: 762
Registrován: stř zář 05, 2007 8:30 pm
Bydliště: Havlíčkobrodsko+Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Ochrana modelů proti nečistotám

Příspěvek od Embie »

A kde se to dá pořídit, případně co hledat? Místo krytu to podle mě smysl nemá, ale zrovna třeba na rally na mokré závody by to mohlo být dobré. Kdo zažil tak ví, že pak pokud auto do druhýho dne nenaložíš do oleje, tak zrezne, takže tohle by mohlo pomoct kovovým dílům :)
Uživatelský avatar
T3NK
Neaktivní uživatel
Neaktivní uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: pon dub 09, 2012 9:06 pm

Re: Ochrana modelů proti nečistotám

Příspěvek od T3NK »

Například na http://www.nanotechshop.cz.
Myslím, že je to nejlevnější co jsem našel.
Odpovědět

Zpět na „Tutoriály ( NÁVODY )“